TRENNI MOTIVATSIOONIST

Iga uus väljakutse meie elus võtab esialgu aega, et sellega kohaneda ja harjuda. Nii on ka trenniga… On lihtsam alustada, kui sul on olemas plaan, mida täpselt järgid. Eelmises postituses kirjutasin sellest, kuidas sai alguse minu suhe trenniga ning kuidas ma olen jõudnud täna jõusaalini. Kui ma veel mõtlen algusele tagasi ja sellele, kuidas ma alustasin jooksmisega ja üldse regulaarse sportliku tegevusega, siis muidugi oli mul neid hetki, kus oli tunne, et tahaks alla anda või lihtsalt pole seda viitsimist ja tahtmist end sundida. Paratamatult mingi hetk tuleb end sundida, sest meie motivatsioon on kiire tulema, kui oleme tõusuteel ja tegelikult veel kiiremini langema, kui tulemused ei vasta meie ootustele.

Olin saanud just 15, kui otsustasin, et võiksin end proovile panna ja proovida jooksmas käia kuu aega, nii et igal hommikul teen väikese 3km jooksutiiru. Olin käinud hommikuti jooksmas umbes nädal, kui jäin haigeks ja arst välistas selle, et tegelen spordiga. See oli esimene tagasilöök ja algul mulle tundus, et ma pole loodud selleks, et eesmärke täita, sest ma lihtsalt ei saa sellega hakkama. Õnneks oli mul aega järele mõelda ja kui taas oli luba olemas, et sportida ja kehalise kasvatuse tundidesse minna, siis otsustasin, et proovin uuesti ja enne alla ei anna, kui kuu aega on täis. Minu jaoks oli see võistlus iseendaga, katsetada oma piire ja näha, milleks on inimene võimeline, kui ta endasse ise usub ning teeb selle nimel tööd, et eesmärk täituks.

Kui sul on eesmärk – esita endale väljakutse.

Ja sealt edasi… Süües kasvas isu ehk siis ma tahtsin näha, kas ma suudan end veel motiveerida, kas ma suudan olla järjepidev. Ma ei mäleta, kas mul olid mõtted seoses alla andmisega või mitte, sest ma olen kuni praeguse hetkeni olnud järjepidev. Jah, on tegelikult mõned üksikud päevad, kus ma pole sörkimas käinud ja nendel päevadel tõesti olin haige. Praegu, rohkem kui seitse aastat hiljem, võin ma öelda, et ma ei pea end motiveerima, et minna jooksma – see on minu jaoks sama loomulik nagu hammaste pesu. Kuigi, vahel tuleb ette päevi, kus jalad on natuke kanged ja väsinud, aga see tunne kaob kohe, kui astun toast välja. Ma ei ütle, et iga päev sörkimas käimine just tervislik on, sest tegelikult vajab meie keha puhkust, aga jooksmine on minu jaoks rutiiniks saanud ja sellest oleks üsna raske loobuda. Jooksmas käies saan mõelda oma mõtteid, laadida enda patareid täis ja nautida kõiki neid väikeseid detaile, mida ma tee peal näen – seega jooksmine on justkui inspiratsiooni allikas.

Ema küsis minu käest nädal tagasi ühe küsimuse, mis pani mind mõtlema. Ta küsis, et kas see, et ma olen järjepidev olnud jooksmise ja trenniga, on seotud sellega, et olen ka muus osas motiveeritum? Ma arvan, et tänu sellele, et ma järjepidevalt jooksmas olen käinud, olen ka muude projektidega järjepidev, sest ma olen õppinud seda, kuidas mitte alla anda ja edasi liikuda, hoolimata takistustest, mis on teel. Ma ei pea tihti võitlema motivatsiooni puuduse käes või tundma, et kui mõne projektiga ei lähe nii, nagu ma tahaksin, siis kohe on see märk, et ma peaksin sellest loobuma. Sama ka trenniga – jõusaal ja BodyBalance – ma ei pea end sundima, et minna trenni, see on minu jaoks loomulik.

Liigu edasi, hoolimata takistustest, mis on teel. Vihm, äike, päike ja pilved ei ole takistuseks, et mitte jõuda eesmärkideni. Leia võimalus ja sa avastad end kõrgustest.

 Kui alustad trenniga, pane paika oma eesmärgid. Kirjuta enda jaoks paberile välja oma unistused, mis täituvad, kui teed regulaarselt trenni. Igal hommikul vaata oma unistused üle ja mõtle, kui kaugel sa neist oled. Pea meeles, iga trenn viib sind lähemale su unistustele ja aitab saavutada seda, mida saavutada soovid. Kui planeerid oma järgmist nädalat, kirjuta üles oma trenniajad ja lihtsalt mine kohale – kas siis õue jooksma, rattaga sõitma või siis spordiklubisse. Kui sa oled juba kohale jõudnud, on ennast palju lihtsam motiveerida, et anda endast parim ja pingutada. Järjepidevus ja usk endasse viivad sind sihile.

Unista. Treeni. Naudi.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.