TALVEMUINASJUTT – SÖÖGID-JOOGID

Lubasin eelmises postituses lähemalt kirjutada toitudest, mida peol pakkusin. Kuna planeerisin pidu 30-le inimesele, siis kindel oli see, et sooja toitu ma ei paku, pigem midagi lihtsat, mida jõuan ka ise valmis teha. Olen suur toitude valmistamise fänn ja igal võimalikul juhul pakun enda valmistatud toitu.

Armastuse toidutegemise vastu sain kusagil põhikooli lõpu poole, sest lõpupeolaua tegin ise. Ja pärast seda suurenes kirg toidu vastu ja nii olen ma veetnud oma suved just köögis töötades. Iga uus suvi on õpetanud mulle midagi uut ja näiteks üleeelmisel suvel õppisin tegema makroone ning kaunistama muffineid. Aga nüüd lähemalt sellest, mida laual pakkusin.

IMG_2354

IMG_2317

IMG_2314

Joogilaud sai nime võlujoogid, et natuke põnevust lisada. Paaril viimasel peol olen valinud jookideks midagi, mis on juba originaalkujul pudelis, et ei peaks pesema klaase, ühekordsete topside fänn ma kahjuks pole. Valisin seekord lauale Kanesi sidrunilimonaadid – neil on mõnus maitse ning Aura vee klaaspudelites. Kusjuures vee koguste arvutamisega on mul kuidagi viltu läinud, eelmisel peol oli vett liiga palju ja see kord oleks vett soovitud rohkem. Aga parem on muidugi see, kui üle jääb, mitte puudu. Lisaks siis tervitusjoogid – alkoholiga mu lemmikvahuvein Fresita ning samuti oli ka valikus alkoholivaba jook.

Soolane külmlaud sai nimeks külm amps ning sellelt leidis pigem tervislikke valikuid ehk siis salateid klaasides ja varda otsas. Klaasidesse panin kolm erinevat värsket salatit väikeste erinevustega ning vardaotsa erinevate puuviljade, köögiviljade, juustude ja kana segu.

Maguslaud ehk jäine ahvatlus ehk külaliste lemmiklaud, millelt leidis nii makroone, pulgakooke, muffineid kui ka natuke tervislikumat valikut ehk topse puuviljadega. Lisaks panin ka lauale kreeka jogurti pakid, millele sai lisanditeks valida erinevaid pähkleid, puuvilju või vahukomme.

Foto - Jake Farra

IMG_2324

Külalisi pildistas: Jake Farra

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.