TALVEMUINASJUTT – ETTEVALMISTUS

Kolm kuud tagasi alustasin õhinal oma sünnipäevapeole mõtlemist. Tahtsin, et tegemist oleks millegi ägedaga ehk siis et naudiksin ise korraldamist ja et ka külalistel oleks tore. Ma pole eriline joomapidude fänn, seega otsustasin tähelapanu pöörata ruumi dekoreerimisele, laudadele, toitudele ning ka tegevustele, mis ühiselt teeme. Õdedel, kes on kaksikud, on paar päeva enne mind sünnipäev ja kuna soov oli korraldada midagi suuremat, siis otsustasime, et teeme ühise peo ja suuremale seltskonnale. Otsustasime ka kohe alguses, et kutsume fotograafi, kes jäädvustaks muinasjututegelased. Fotograafiks valisime Jake Farra. Kuupäevaks sai 13. jaanuar ehk siis 13 ja reede.

IMG_2331

IMG_2320

Mõte teemapeost tundus midagi uut ja ägedat – ma ise pole ühelgi teemapeol käinud, küll aga filmidest näinud, kui ägedad need võivad olla. Ammutasin inspiratsiooni Pinterestist. Otsustasime teha muinasjututeemalise teemapeo ja valisime õdedega igaüks endale ühe muinasjutu. Mina olin Tuhkatriinust, õed Uinuvast Kaunitarist ning Lumekuninganna ja igavesest talvest. Kõik minu külalised olid Tuhkatriinu muinasjutust, jagasin eelnevalt rollid ära, et oleks lihtsam kostüümiga tegeleda ning mu soov oli ka, et tegelased ei korduks.

Valisime peovärvideks lilla, hõbedase ja valge, et oleks kohe algusest peale siht silmade ees ning ei tekiks ahvatlust osta poes igasuguseid erinevaid värvi asju kokku, mis hiljem ei pruugi kokku sobida. Dekoreerimise teeb palju lihtsamaks see, kui tead juba täpselt, mis värvi asjad on. Samuti aitab see parema ettekujutuse luua sellest, milliseks ruum kujuneb. Ka toidu juures kasutasime neid värve nii palju kui oli võimalik. Seega, kui korraldad pidu, siis kindlasti mõtle värvid läbi, et need omavahel sobiksid, et neid oleks võimalikult vähe ja et nad moodustaksid koos terviku.

IMG_2308

Foto - Jake Farra

IMG_2310

Kuidas ruum dekoreerida? Esialgne visioon oli, et ruum võiks välja näha nagu muinasjutt. Sealt edasi juba mõtlesime talvele ja leidsime ka peole nime TALVEMUINASJUTT. Peo nimest lähtuvalt hakkasime mõtlema ka dekoratsioonidele. Mulle on juba pikemat aega silma jäänud lambid, mida kasutatakse aiapidudel ja teadsin, et tahan neid enda peole ka, seega otsisin neid netist ja tellisin AliExpress’ist endale sobivad lambid. Kasutasime veel lillasid laternaid, mille leidsime Tigerist. Valged laternad ning LED-lambid olid meil enne olemas. Pierist leidsime kaks armsat valget hirve, mida ei saanud poodi jätta ja ka valged kuused. Lisaks kasutasime veel valget siidipaberit.

Otsustasime, et teeme kokku kolm lauda – joogi, soolase suupistete ning magusa laua. Panime ka igale lauale nime – võlujoogid, külm amps ja jäine ahvatlus. Tähed tegime valmis arvutis, hiljem printisime ning lõikasime välja. Kinnitatud said need seinale kahepoolse kleeplindiga. Lisaks oli igal laual üks tsitaat. Valisime välja igast muinasjutust ühe tsitaadi, tõlkisime eesti keelde ning panime selle raami. Uskumatu, kui keeruline võib-olla tsitaadite tõlkimine nii, et ka see eesti keeles ilusasti kõlaks. Minu jaoks paras väljakutse. Lisaks oli välisukse kõrval ka seinale kirjutatud – elas kord…

Foto - Jake Farra

IMG_2329

Kasutasime dekoreerimisel lillasid kardinaid ja valgeid ning lillasid liblikaid, et muuta ruumi hubasemaks. Samuti puhusime täis valged õhupallid, millele sidusime hõbedase paela. Õhupallid kinnitasime lakke kahepoolse kleeplindiga. Mõned pallid kukkusid peo jooksul alla, aga üldiselt nad püsisid. Kuna mu soov oli panna õhupallid niimoodi lakke, et paelad ripuksid alla, siis osutus see ülesanne üsna keeruliseks, et kuidas nad sinna saada. Heeliumiga oleks muidugi lihtne olnud.

Järgmises postituses räägin lähemalt toitudest, mille järgi valisin, kui palju ise tegin, kuidas serveerisin. Kolmandas postituses räägin lähemalt sellest, milliseks pidu kujunes.

Külalistest tegi pilti: Jake Farra

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.