POOL AASTAT JÕUSAALI

Mõned päevad tagasi sai jõusaaliga pool aastat. Ilmselt olen enne maininud ka, et see on nii üllatav. Üllatav, et ma jäin jõusaali juurde, et mulle see meeldima hakkas ja et ma naudin seal käimist ning enda treenimist. Kui alguses alustasin, polnud mul aimugi, kuidas teha mingit harjutust. Seega alustasingi oma teekonda sellega, et valisin endale personaaltreeneri. Valiku tegemisest olen ma varem ka kirjutanud, seega sellel lähemalt ei peatu. Sain personaaltreenerilt kava ja hakkasin iseseisvalt jõusaalis treenima motivatsiooniga, et peagi jõuan harjutusi sooritada raskema raskusega.

Kui esimene tuhin mööda läks, siis tekkis väike motivatsioonilangus ja pidin enda jaoks seadma eesmärgid. Eesmärkide seadmisega läks aega üsna kaua ning kui ma lõpuks suutsin mõelda välja ühe eesmärgi, siis tundus see nii mõnegi tuttava jaoks kergelt utoopia. Kas see on utoopia või ei, saan ilmselt teada jaanuari lõpus. Selle nimel veel töötan.

img_7139

img_7135

Mida mulle jõusaalis treenimine mulle andnud on? Eelkõige tugevust – mõtlen selle all seda, et raskema poekoti tassimine ei valmista muret, raskete kastide tõstmine ei tekita seljavalu ehk siis peamine on see, et igapäevaste tegevuste tegemine pole raske. Ja see on mõnus tunne. Kes mind rohkem teab, teab ilmselt seda, et paari aasta eest võitlesin alaseljavaludega ja ka pikemad istumised loengus olid kurnavad. Seega peamine põhjus, miks trenni teha, on see, et saaks paremini igapäevaelus hakkama ning samas on ka tunne pärast trenni super.

Lisaks õpetab jõusaalis käimine ka nii palju Su enda kohta. Suurimaks väljakutseks on ilmselt see, et tuleb end ise motiveerida ja ise seista selle eest, et eesmärgid saavad täidetud. Rühmatrenni on hea mõnus minna, võtad mati ja teed kaasa ja treener motiveerib. Jõusaalis oled Sa ise enda kõige karmim või vastupidi leebem kohtunik ning vastutad enda eest 100%. Jõusaalis õpid valikute tegemist – kas viilid või motiveerid andma endast parima? Kas võtad lihtsama raskuse, kui tunned, et enam ei jõua või teed hambad ristis ka viimase korduse?

Kui ma alustasin, olin kindel, et jõusaalis näitab tugevust see, millised on raskused kangil. Ja mulle tundus, et mida kiiremini ma suurema raskuse panen, seda tugevam ma olen. Mida aeg edasi, seda olulisemaks muutus aga tehnika. Korrektne tehnika on oluline, et end mitte vigastada ja endale haiget teha.

Alustasin ka oktoobri lõpus personaaltreeneri õpingutega, et lihvida tehnikat, saada aimu, miks midagi just nii on ja kuidas treenida end veelgi paremini. Ja muidugi ka sellepärast, et anda teistele paremat nõu, aidata inimestel jõuda nende sportlikke eesmärkideni. Personaaltreeninguõpingutest juba mõnes järgmises postituses.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.