OH, AUGUST

Mul on kaks imelist pikka nädalavahetust olnud, kus sain aja maha võtta ning nautida lihtsalt hetke. Tihti on nii, et peab kogu aeg kuhugi kiirustama või kui isegi ei pea kiirustama, siis on palju kohustusi ning ka lubadusi, mis tuleb täita. Kuid need nädalavahetused lubasin endale seda, et lülitan interneti välja ja lihtsalt puhkan. Esimesel pikal nädalavahetusel käisin vanaema juures Võrtsjärve ääres, mis on üks mu lemmikkohtadest. Seal on alati nii-nii hea ja puhkus seal on eriti värskendav.

Korraldasin esimesel õhtul aiapeo, istusime hea seltskonnaga vanaema tagaõues ja lihtsalt nautisime sooja ilma, värvilisi sööke ning seltskonda. Mulle meeldib kuulata vanaema ja -isa lugusid ning alati need lood, mis on seotud lapsepõlvega, on eriti lõbusad. Ilm oli päikeseline, taustamuusikaks oli õrn lehtede sahin ja kõik oli nii täiuslik, et pidin korra sulgema silmad ja nad uuesti avama, et näha, kas see on reaalsus. See on alati kirjeldamatult hea tunne, kui korraldad midagi ja see õnnestub täpselt nii ideaalselt nagu see mõtetes on.

IMG_0202

img_5613

img_5317

Nädal hiljem käisin Lepaninal, kus olen ka varem käinud. Jällegi on tegemist kohaga, mis mulle väga meeldib. Lepanina on mõnus koht Kabli rannas, mis asub mändide all ning seekordne vaade suvemajast oli imeline. Kuigi esimesed päevad olid tuulised, siis sai paar korda basseinis ujutud. Kuigi praegu mõeldes oleks võinud minna paar kraadi külmemasse merevette ka. Käisime pikal jalutuskäigul mööda kallast ning lihtsalt nautisime ilusat loodust. Mõtlesin ka algul, et võiks minna välismaale reisile, nagu eelnevatel aastatel, kuid mul on hea meel, et andsin suvel võimaluse just Eestimaa loodusele, mis on imeilus.

Mõlemal nädalal olid põhimõtteliselt kolm päeva trennivabad, kuid nagu mulle kohane, siis paigal olla mulle ei meeldi. Seega leidsin endale muud aktiivsed tegevused. Vanaema juures oli kartulivõtt aktiivseks tegevuseks ja selle tegevuse juures sai küll maksimaalselt kasutatud oma jõusaaliteadmisi. Ikka selleks, et järgmine päev ei oleks selg kange, jalad valusad ja randmed. Lepaninal mängisime tennist ja piljardit. Ma olen alati arvanud, et piljard on selline mitte eriti aktiivne tegevus, aga ma eksisin või pole lihtsalt mu käed piisavalt tugevad. Igatahes annab parem käsi tunda ja sellist ebamugavustunnet pole mul käes küll kunagi olnud. (Sattusin piljardimänguga natuke hoogu, alustasime enne kümmet õhtul ja lõpetasime kusagil poole kahe ajal öösel. Ja otseloomulikult oli vaja hommikul valusa käega ka piljardit mängida.)

IMG_0209

IMG_0374

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.