NELI KUUD JÕUSAALI

Kirjutasin eelmises postituses, kui oluline on puhkus ja taastumine treeningust. Kuna tegin oma seljale liiga paar nädalat tagasi, siis jõusaalis nädal aega ei käinud. Küll aga ei püsi ma kohe üldse kodus, kibelen kogu aeg trenni tegema. Puhkasin ühe päeva ja siis tundsin, et tahaks ennast venitada ja end liigutada. Nii läksin ma BodyBalance’isse, kus tegin lihtsamaid varinate ning jälgisin eriti oma seljaasendit ja seda, et seljas ebamugavustunnet ei oleks. Õnneks mu kehale see sobis ning nädal aega tegingi trenne madalama koormusega ning korra käisin ka jõusaalis, et teha seljale ja kõhule harjutusi.

Nädal puhkust jõusaalist sai läbi. Võtsin ette oma uue kava ning tegin peaaegu kõik harjutused ilma raskusteta. Nii mõnus oli vahelduseks teha kükke ilma raskuseta, pöörata veelgi rohkem tähelepanu tehnikale. Vahepeal tekkis küll kiusatus raskuseid lisada ja teha nii-öelda korralik trenn, aga tuletasin endale meelde, et tuleb rahulikult alustada ja kohe ei saa teha selliste raskustega, millega sai enne trenni tehtud. Pärast seda trenni jäi mul mitu vaba päeva jõusaalist ja nii otsustasin esmaspäeval, et teen harjutusi raskustega ja vaatan, kuidas keha sellele reageerib. Läks kõik hästi ja tundus, et selg on ilusasti taastunud.

img_7315

img_7232

Umbes kuu aega tagasi sain endale uue jõusaalikava. Kui eelmine kava oli suures osas masinate peal, siis see kava on vabaraskustega. Masinatega on küll hea lihtne harjutusi teha, istud peale, fikseerid oma kehaasendi ja hakkad tööle, kuid need liigutused on kuidagi tehislikud. Sa näed küll arengut, sest saad tõsta raskuseid, aga see ei ole nii motiveeriv kui see, kui näed, kuidas su tehnika läheb paremaks, kuidas suudad sügavamaid kükke teha või kuidas suudad iga korraga oma selja asendit paremini hoida. Ma olen suur kükkide fänn ja näha arengut, kuidas tehnika järjest enam paraneb – see on motiveeriv.

Neli kuud olen jõusaalis käinud kolm korda nädalas ja tulemused on head. Selle ajaga olen lihasmassi kasvatanud, natuke rasvamassi on vähemaks läinud, õppinud kui oluline on puhkus, suurendanud raskuseid ja avastanud armastuse jõusaali vastu. Alates sellest nädalast käin jõusaalis kaks korda, esiteks on tööga seoses käes tippaeg ehk tegemist on kõige rohkem. Teiseks otsustasin minna jälle õppima ja kuni detsembri keskpaigani on õppimist väga palju. Kolmandaks tundsin viimasel ajal üsna tihti, et trennikoormus on liiga suur, seega tundus igati mõistlikuna nädalas teha kaks jõusaali trenni.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.