NAUDI

Oled ehk tabanud mõtlemast igal sügisel, et suvi võiks kiiremini tulla? Ja igal vihmasel suvepäeval mõelnud, et kui nüüd ilus ilm oleks, siis ma alles võtaksin suvest viimast ja naudiks. Ja mida vanemaks me saame, seda rohkem me mõtleme sellele, et kui nüüd see või see asi on saavutatud või olemas, siis alles algab õige elu? Kuid enamasti sellise ootamisega saavutame selle, et kui proovime meenutada ilusaid või meeldejäävaid hetki, siis neid justkui poleks. Tihti mäletame hoopis seda, kuidas keegi ei olnud selline ja selline või kuidas kõik on süüdi, et mul halvasti läks. Ja üleüldse kõik on nii halvasti, sest maailm meie ümber on halb. Vahest oled ehk mõelnud, et kõik saab alguse hoopis sellest, milline on meie maailm sees? Millised on meie mõtted? Kuidas näitame välja hoolimist? Kuidas suhtume raskustesse, mis meie teele tulevad?

Kui esimest korda läksin BodyBalance’isse, siis olin natuke üllatunud meditatsiooni osast. Kui nii-öelda tavaline trenn on tehtud, siis trenni lõpus on umbes 10 minutit sellist aega, kus saad matil pikali olla, pugeda fliisi sisse ja lihtsalt puhata ning kuulata oma keha. Iga treener teeb seda osa erinevalt, mõni teeb seda rohkem hingega – ma mõtlen, et sa reaalselt tunned, kuidas head mõtted su pähe tulevad. Aga teine see vastu pöörab rohkem tähelepanu hingamisele ja sellele, et saaksid enda keha lõdvestada üleliigsetest pingetest. Igatahes tollel hetkel käisin sellise treeneri trennis, kes rääkis hetke nautimisest ja sellest, kuidas pisiasjad meie ümber on nii olulised ja aitavad meil väärtustada seda hetke, kus hetkel viibime.

Ma ei saanud sellest esialgu aru – sellest hetke nautimisest. Mingi hetk sain aru, et ma olen jooksnud ringi nagu peata kana – mul on igale poole kiire, ma tahan kogu aeg kõike teha, aga ma pole isegi aega võtnud selle jaoks, et mõelda, miks ma midagi teen või kuhu ma jõuda tahan. Mäletan, kui treener ütles, et vaadake neid värvilisi liblikaid lendlemas nagu te oleksite lapsed. Ja tõesti, lapsed tunnevad nii paljudest väikestest asjadest rõõmu ja nad on õnnelikud. Mulle meeldivad sügised ja eriti vihmased ilmad. Mulle meeldib vaadata, kuidas lasteaia lapsed tulevad koos vanematega ja nad hüppavad rõõmsalt lompides, samal ajal kui täiskasvanud enamasti ilma kiruvad. Võib-olla olen ma lapsemeelne, aga mulle meeldivad ka lombid ja kummikud… Kummikud, mis peavad kollased olema. Igatahes minu meelest tekitavad lombid nii palju rõõmu – mida sügavam, seda uhkem.

Proovi leida igast päevast midagi ilusat ja üks hetk märkadki, et su ümber on nii palju ilu.

On olemas üks viis, kuidas saad teadlikult suunata end, et hakkaksid rohkem märkama ilusaid sündmuseid või pisiasju enda ümber. Oled ehk kunagi kogenud, et üks siiras naeratus võib muuta päeva palju ilusamaks? Miks mitte ise olla see inimene, kes naeratab rohkem ja muudab tänu sellele kellegi päeva paremaks. Aga see viis, kuidas rohkem märgata. Võid näiteks enne magamaminekut mõelda kõigele sellele, mis su päevas head oli. Algul on see üsna raske, sest tundub nagu midagi head polnudki, on vaid maksmata arved, kurjad naabrid, autoliising ja mustad nõud kraanikausis, aga kui sa mõtlema hakkad, siis leiad sa midagi head kindlasti. Mõnikord on kassapidaja toidupoes eriti heas tujus ja kohe kiirgab positiivsust. Või siis keegi tuttav kirjutas, kellega polnud ammu suhelnud? Või ehk valmistas naine uskumatult hea õhtusöögi, mis sest et sul pole kombeks teda tänada? Või lapsed panid mänguasjad õigesse kohta tagasi? Või koer on iga kord rõõmus, kui ta sind näeb?

Seega kui järgmine kord kassapidaja ütleb sulle naeratades tere, siis vasta samaga. Su päev on kohe parem ning tema oma ka.

Miks mitte võtta vastu väljakutse? Proovi täna õhtul meenutada nii palju häid hetki kui suudad ning homme proovi teadlikumalt muuta oma päev paremaks, nii et saaksid loetleda rohkem ilusaid hetki kui eelmisel päeval. Mitu ilusat hetke on sinu nädalas?

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.