NAUDI ELU

Mõni hetk on selline, mis paneb elu üle järele mõtlema – kas need valikud, mis ma täna teen, on õiged? Kas see on see, mida ma ise soovin teha? Kas ma olen seda tehes õnnelik? Ning kui ma teaksin, palju mulle on elu veel alles jäänud, kas ma siis planeeriksin midagi teistmoodi?

Kindlasti oled kuulnud ehk mõnest imeloost, kuidas keegi on pääsenud mõnest raskest haigusest. Kui saame teada, et vähe aega on veel jäänud, on kaks võimalust, kas süüdistada elu selles, et nii halvasti läheb. Või võtta end kokku ja nautida neid viimaseid hetki just seda tehes, mida me soovime, nautides ja tundes rõõmu nendest hetkedest, mis meil on. Aga miks peab midagi enne juhtuma, et mõistaksime, et saame oma aega paremini kasutada?

Naudi tänast päeva – see päev on täpselt samamoodi väärt nautimist nagu homne ja ülehomne.

Sa võid mõelda, et elu saab nautida alles siis, kui koolid on läbi. Elu saab nautida siis, kui on hea töökoht. Perekond. Auto. Maja. Tegelikult seda nimekirja saaks lõputult jätkata, sest meie soovidel ei tule kunagi lõppu. Kas sa olid õnnelik, kui kool sai läbi, said suureks ja said lõpuks ometi teha seda, mida ise tahtsid. Ei pidanud koristama iga nädalavahetus oma tuba, pesema nõusid, olema kell kümme kodus. Las ma arvan, see õnn ei kestnud eriti kaua. Vaevalt, et nüüd, kus sul on lapsed või oled juba vanem, tunned sa, et elu õnn peitub selles, et ei pea tegema seda, mida vanemad arvasid, et me võiksime teha. Vaevalt, et uus telefon sind nii õnnelikuks tegi nagu sa arvasid, et teeb.

Seega, me ei saa õnnetunnet osta, me saame seda vaid kogeda, ise nautides. Kui sa tunned, et tahad, et elus midagi muutuks – soovid uut töökohta, paremat palka, ilusamat maja, siis alusta juba täna sellega, et mõelda, kuidas need unistused täita. Tee esimesed sammud, et jõuda nende täitmisele lähemale. Kui vaja, koosta tegevusplaan, kus järk-järgult on välja toodud, kuidas jõuad selleni. Ehk siis anna endast parim, et saavutada see, mida sa soovid. Kui sa ise ei pinguta, siis kahjuks ei saa ka keegi teine sind aidata.

Kui juba oled leidnud endas rahu, õppinud hindama seda, mis sul on ja sa tõesti naudid seda hetke, kus oled, siis oled sa üks paganama õnnelik inimene! Ja mul on siiralt hea meel su üle. Ja ma usun, et sul endal ka. Ilma muretsemise, stressita on võimalik uskumatult palju korda saata. Muretsemine on see, mis kurnab ja väsitab meid. Miks tunneme pidevalt, et kõik teised on süüdi – sest me ise pole puhanud ja me ei tea, mida ma endalt soovime, millised on meie eesmärgid ja mida me üldse teha tahame.
*
Õues on 16 kraadi, jalutan oma ühes lemmiklinnas, Viinis. Kell on alles saamas 9, kuid vaikselt hakkab linn ärkama. Kuigi on üsna jahe ja ka tuuline, siis see jalutuskäik on värskendav ning samuti on hea meel näha taas paiku, mis said eelminel aastal nähtud. Vanad ning uued trammid sõidavad mööda, inimesed liiguvad mootorratastega, juuksed lehvimas ja päike näitab vaikselt pilvede tagant nägu. Starbucksis on meeldivad teenindajad, kes naeratades sind vastu võtavad. Küsivad, et kas soovid kanget kohvi… Kuid ei, ma ei soovi kohvi ärkamiseks ja selleks, et püsida ärkvel. Soovin kohvi, et nautida selle maitset ja vahustatud piima.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.