MOTIVATSIOONIPUUDUSEST

Mõnikord on lihtne anda endast parim ja muudkui edasi liikuda, sest on palju faktoreid, mis edasi liikumist soodustavad. Kuid mõnel teisel korral on nii, et selleks, et midagi tehtud saaks, tuleb end palju motiveerida ja nii mõnigi olukord võib tunduda lootusetuna kui mitte võimatuna. Parim, mis nendel hetkedel juhtuda saab, on see, et saad positiivse tagasiside, näiteks mõne vana tehtud töö eest või keegi oluline tuletab meelde sulle su positiivseid omadusi. Mõni inimene kasutab märkmikku, kuhu kirjutab üles kõik ilusad sõnad, mis talle öeldud on ja seda lugedes hakkab kindlasti parem ning olukord ei tundu enam nii kohtuavana.

Ma ise kasutan aga sellist nippi, et panen oma muretsemisele limiidi. Mis tähendab seda, et kui mul on motivatsioonipuudus, siis olen mõnda aega enda peale pahane, aga määran ka aja, millal pean end kokku võtma ja alustama taas tegevustega, mis pooleli jäid. See on hea võimalus kontrollida oma mõtteid ning mingil määral ka emotsioone, samuti aitab see eemale hoida masendust. Sest mida kauem me laseme negatiivsetel mõtetel ja emotsioonidel endas olla, seda raskem on meil ka uuesti alustada.

Eile oli minu jaoks totaalselt sinine esmaspäev, sest mul polnud tuju ning ka uudised, mis ma päeva jooksul sain, ei teinud olemist üldse paremaks. Lõuna ajal otsustasin, et aitab, sest ma lihtsalt ei tahtnud olla kuri inimestega, kes minust hoolivad. Ma ei tahtnud olla inimene, kes nähvab iga väikese asja pärast ja kes on tüütu ja talumatu oma tujutuse pärast. Teadsin, et mul on kirjutamata üks oluline kiri, mille kirjutamist ma edasi lükanud olen. See oli just seda tüüpi kiri, et kui hästi läheb, võidan ma palju, kui halvasti läheb ei kaota ma midagi. Ja kui ma ei proovi, siis ma ei teagi saada, kas oleksin võitnud.

Keskendusin 100% sellele kirjale ning unustasin selle, et olin eelnevalt saanud negatiivsete uudiste osaliseks ning kui ma kirja valmis sain, siis tundsin, et wow, sellest saab asja. Sain vastuse imekiirelt ja see oli positiivne, ma olin suutnud oma kirjaga saajat üllatada ja see tegi päeva kohe paremaks. Kuigi ma oleks võinud ka jääda sellesse negatiivsusesse ja mitu päeva mõelda sellele, kuidas kõik viltu läheb. Ka õhtu osas olin ma kõhklev, sest eelmine kord andis mulle mõista, et ei tasu väga sellele loota ja pigem tuleb arvestada, et kõik ei lähe nii nagu ma soovin.

Õhtu kujunes aga väga meeldivaks – sain head tagasisidet ja kellele ei meeldiks tagasiside, mis on positiivne ja annab tohutult juurde enesekindlust, et liigun õiges suunas. Seega õhtu oli minu jaoks igati kordaminek, kuigi olin ka selles osas kõhklev ja mõtlesin hetkeks sellest loobuda, et rahulikult kodus istuda ja olla kurb. Aga ma ei anna alla, sest ma tean, et ma liigun õigel teel ja ma teen seda, mida armastan.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.