KEHALE PUHKUSE ANDMISEST

Mäletan nii hästi seda, kui alustasin BodyBalance’iga ja treener alati mainis, et kui me ise ei võta aega puhkuse jaoks, siis keha võtab selle aja ise, jäädes haigeks. Ma olen täpselt see inimene, keda võiks kirjeldada sõnaga trenninarkomaan, ma olen kohal hommikul ja õhtul ka ehk siis iga hetk, mis tundub vabam, veedan ma spordiklubis või siis jooksurajal. Ja lisaks sellele, et ma teen trenni, olen ma ka maksimalist ehk siis ma tahan teha nii hästi kui võimalik ja iga korraga paremaks saada (eelkõige arendades tehnikat). Ja kuigi mul on nädalas puhkepäevad, mida teoorias on kolm, praktikas enamasti kaks ja vahel harva juhtub ka seda, et teen 6 trennipäeva järjest ja siis puhkan, aga sellise koormuse juures tunnen tihti, et uus trenninädal algab raskelt.

Võta aeg puhkamiseks, su keha tänab sind selle eest.

Üleeelmine nädal oli just selline nädal, kus mul oli üks puhkepäev, sest asendasin trenni ja siis käisin ühe treeneri trennis, kelle trenni polnud ammu sattunud. Ja kuigi ma nendel kuuel päeval ei tundnud erilist väsimust, siis kui ma viimaks puhkasin ja järgneval päeval trenni läksin, tundsin, et mu keha on nii väsinud (ehk siis ülekoormus). Võtsin natuke rahulikumalt ja juba järgmine päev oli puhkepäev, aga ka puhkepäevast järgneval päeval oli raske. Sain õhtul jõusaalis vigastuse – alaselg andis trenni lõpus tunda. Kui garderoobi jõudsin, oli nii valus, et ka paigal olles tundsin valu.

Lisaks tegin uut jõusaalikava ka kuna eelmine kord tundusid raskused liiga kergena, lisasin pea igale harjutusele raskust juurde ja kuna ilmselt mu keha polnud valmis selliseks pingutuseks, siis oli ka vigastus kerge tulema. Ja siis mõitsin taas, kui oluline on puhata ja anda aega kehale taasumiseks. Praegu on viis päeva möödas sellest ja ausalt öeldes annab mu selg veel tunda. Jõusaali pole teinud, küll aga BodyBalance’it (ilma milleta ma vist ei oskagi), aga hästi rahulikult ja lihtsamaid variante. Ja trenni lõpus on küll tunne, nagu polekski midagi teinud. Aga samas tunnen, et see on kehale päris hea vaheldus.

Puhka, et su keha saaks järgmisel treeningul hästi töötada.

Seega hästi oluline on see, et pärast treeningut oleks kehal piisav aeg, et taastuda. Piisav aeg taastumist tagab selle, et järgmine kord on su sooritusvõime hea ning et keha suudab edasi areneda. Kui sa aga ei lase kehal taastuda, on vigastused kiired tulema ja pärast seda läheb aega, et saaksid teha jälle samade raskustega harjutusi ja sama intensiivselt. Hoia oma keha.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.