JULGUSEST ERINEDA

Oled kunagi mõelnud, et sa tahaksid olla keegi teine? Arvan, et paljud meist on mõelnud seda, et olles keegi teine, oleks meie elu poole parem ning me oleksime rahul. Me ei tea kunagi, mis peitub välise kesta all ja kas need inimesed, kelle moodi me olla tahame, on päriselt rahul sellega, mis neil on. Tavaliselt, kui saavutame midagi, siis selle aja jooksul on meil ununenud see, mis kõik muutuks, kui me just selle saavutame. Ja paratamatult mõtleme jälle uutele asjadele, saavutustele, tegevustele, mis peaksid nüüd küll viima meid selle õnnetundele lähemale. Paraku seda ei juhtu kunagi, sest rahulolu ei saa alguse sellest, kui saavutame midagi… See algab meie seest ja eelkõige sellest, et aktsepteerime end sellisena nagu oleme ja tegeleme oma sisemise minaga.

Selleks, et sõlmida endaga rahu, pead sa ennast kuulama. Õppima end kuulama, sest meie sees on olemas kõik vastused kõikidele küsimustele. Kui sa kuulad end, siis leiad sa selle, mis sulle meeldib kõige rohkem, selle miski, millega sa tahaksid rohkem tegeleda ja millest rohkem teada. Ja kuigi ühiskond eeldab juba gümnaasiumi lõpus seda, et sa tead, mida oma eluga peale hakata, siis tegelikult saad sa alati ümber õppida ja kui sa teed algul sellise valiku, mis ei pruugi enam kümne aasta pärast õigena tunduda, siis ära karda ümber õppida. Me oleme loodud iga päev õppima, arenema ja tegelikult võiksime me seda võtta kui loomulikku protsessi, mitte karta seda, et me peaksime täna justkui terve oma elu ette planeerima ja täpselt plaani kohaselt liikuma. Sa tead ju küll… kõige pealt lähed gümnaasiumisse, siis ülikooli, siis teed magistri, lähed heasse töökohta, siis kihlud, siis ostad kodu, siis abiellud, siis saad lapsed ja siis on sul kogu aeg kiire, sest sa pead rohkem teenima, et lastel oleks kõik olemas ja üldse on materiaalsus muutunud kuidagi eriti oluliseks. Vist?

Kui jätta see loomulik ahel kõrvale, siis alusta sellest, et leiad enda jaoks selle, mida sa tahaksid hetkel kõige-kõige rohkem teha. Unusta see, kas sa teed seda ka kümne või saja aasta pärast, keskendu hetkele ja sellele, mis on sinu jaoks hetkel oluline. Just nimelt sinu jaoks, mitte su kaaslase, su laste, su vanemate, ühiskonna või kellegi teise jaoks. Keskendu endale, ainult iseendale, sest kokkuvõttes peame me igaüks olema iseendaga rahul, mitte kellegi teisega. Teistega rahul olemine on muidugi ka super, aga sel teemal mõnel teisel korral. 

Mulle meeldis Merilini (Paljas Porgand) viimane postitus, kus ta rääkis sellest, miks ta blogi peab ja kuidas see, mis ta teeb, ongi tema töö, mille eest ta palka saab. Julgus teha midagi, mida sa tõeliselt tahad, see on imeline omadus. Ja ma olen kindel, et see on see, mis lõpuks loeb kõige rohkem. Kui sa tahad maailmarändur olla ja näiteks tahaksid, et see oleks ühtlasi ka su töö, siis selleks on palju võimalusi, kuidas see saab olla sinu töö. Kui sa tahad kirjutada raamatuid, siis kirjuta. Kui sa tahad teenida videote tegemisega raha, siis on sul see võimalus. Leia enda jaoks see miski, mis sind kõnetab. Võta enda jaoks aega, et see asi tööle panna ja sa üllatud ise ka, milleks kõigeks sa võimeline oled. Usu mind, palju enamaks kui sa ise arvad.

Ja mina… Ma armastan oma tööd. Appi, nii veider, on öelda trenni andmise kohta töö. Mulle meeldib see, et ma saan olla inimestele eeskujuks, neid inspireerida ja motiveerida ja aidata neil leida teekond tervislikuma minani. Paratamatult puudutab see väga palju hoopiski seda, et inimesed aktsepteeriksid end sellistena nagu nad on… Ükski kaotatud kilogramm ei suuda tekitada lõpliku rahulolu, vaid see tuleb su seest. Personaaltreenerina kindlasti ka psühholoogilist poolt puudutan, lisaks jõukohaste harjutuste sooritamisele ja korrektsele tehnikale. Ja BodyBalance on just selline tund, kuhu saan panna tükikese endast, õpetada inimestele tasakaalu leidmist ja enda keha kuulamist. Seega minu jaoks ideaalne kooslus.

2 kommentaari
 • Avatar
  Laura
  Posted at 12:59h, 14 september

  Nii hea postitus, aitäh nende mõtete kirja panemise eest!

  PS! Ma luban, et ma jõuan millalgi su Balance’isse ka. 🙂

  • anne
   anne
   Posted at 12:30h, 25 september

   Aitäh Sulle, armas Laura!