JÕULUD

Jõuludest on möödas küll natuke aega, kuid blogis ei ole jõudnud veel nendest kirjutada. Viis aastat on mu jõuluaeg alanud traditsiooniga teha ise piparkoogitainas ning siis küpsetada ja kaunistada piparkooke. Kaunistamine on üks mu lemmikutest tegevustest jõuludeajal ning see on ka mõnusaks eneseväljendusviisiks. Sellel aastal disainisin oma esimesed jõulupostkaardid – sai neid kokku kuus erinevat (eelmises postituses on ka täpsem ülevaade neist). Viimasel ajal on postkaardid mulle eriti südamelähedased ning nendesse kirjutamine on puhas rõõm. Ja samuti olen oma kaartide kohta palju head tagasisidet saanud, mis julgustab ka järgmine aasta neid kujundama.

joulud2

fullsizerender-18

Lisaks postkaartidele, millega tegelesin sellel aastal esimest korda, on mulle juba kuus aastat olnud südamelähedane kalendri disain ja kokku panemine. Sellel aastal võtsin julguse kokku ja tegin midagi sellist, mida ma tahaksin ise enda seinal näha ja mis peegeldaks rohkem mind ja oleks minulik. Tegelikult valmis kalender bakalaureuse lõputöö raames, seega sai sellele päris palju tähele panu pööratud ja tänu sellele tuli ka lõpptulemus parem. Vähemalt ma ise olen superrahul ja mul on väga hea meel, et ka inimestele see kalender on korda läinud, sest enne jõule müüsime laatadel ja e-poes viimased seinakalendrid minu disainiga. Raamatupoodidest võib veel mõned eksemplarid leida.

img_8031

joulud

Natuke ka tähistamisest perekonnaga. Mäletan, et rääkisime paar aastat tagasi sõbrannaga sellest, et kuidas tema jõule tähistab ning kuidas nad on ära jaganud selle, kuidas peolaud valmis saab. Sain temalt palju inspiratsiooni just selles osas, et kuidas veeta lähedastega rohkem aega koos, mitte ainult õhtul jõululauas. Nii ongi meil traditsioon teist aastat ühiselt hommikul alustada kokkamisega ja siis õhtul istuda ja nautida. Minu ülesandeks sellel aastal oli magusalaud.

Kuidagi on meil perekonnas nii läinud, et mina olen põhiline piparkookide küpsetaja ja kuna ma kunagi piisavalt palju piparkooke ei tee, siis pole jõuludeajal veel perekonnal isu täis saanud. Vastupidi, nad ootavad, et terve päev saab süüa piparkooke lõpmatuseni. Igatahes lähtudes piparkookidest, küpsetasin piparkooke, kaunistasin neid, tegin piparkoogimaja ning piparkoogi põhjaga jõhvikakoogi. Lisaks veel paar puuviljavaagnat juustusnäkkidega.

Mainisin enne ka, et mulle meeldib kaunistamine. Nii võtsin ma endale ülensandeks ka laua dekoreerimise. Alustasin kaunistamist piparkoogimajast ning järjest tuli mõtteid ja kokkuvõttes siis saigi laud selline nagu ülal oleval pildil.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.