1000 JOOKSUKILOMEETRIT JA SEB SÜGISJOOKS

Selle aasta alguses otsustasin üles kirjutada oma uusaasta lubadused ning olen neil aktiivselt silma peal hoidnud, et aasta lõpuks saaks öelda, et lubadused on täidetud. Iga kuu alguses vaatan oma lubadused/eesmärgid üle ning mõtlen sellele, kui kaugel ma veel eesmärgi saavutamisest olen. Igakuine ülevaade annab mulle kindlustunde, et lubadustest ei jää vaid lubadused, vaid need saavad ka täidetud. Ja mis saaks olla suurem rõõm, kui see, et eesmärk saab varem täidetud?

Üks spordilubadus 2016. aasta lõpuks oli, et läbin aastaga 1000 jooksukilomeetrit. See oleks eeldanud seda, et iga päev tuleks joosta 2,74km. Jaanuarikuus sai joostud 103km ja mõtlesin, et iga kuu võiks ikka 100km ära joosta – see eeldaks siis tavalist hommikust sörki 2,5-3km ja kuus ka kahte või kolme pikemat jooksu. Igatahes ei tundunud ka see 100km jooksmine igas kuus enam väga raske ja nii iga kilomeetriga ma 1000km lähemale jõudsingi. Tegelikult oleksin selle täis saanud juba nädala alguses, aga otsustasin, et lasen natuke jalgadel puhata enne 10km jooksu ja samas oleks ka ilus täita oma eesmärk SEB Sügisjooksul.

Suvel sai joostud ka paar 10km ringi eesmärgiga joosta võimalikult hea aeg ja sealt pärineb hetkel ka mu 10km rekordaeg, milleks on 51:29. Suvel tundus, et võiks isegi SEB Sügisjooksul oma senist rekordit ületada, aga selle nädala alguses sai selgeks, et seda ilmselt ei juhtu. Kolmapäeval sattusin jõusaalis natuke hoogu ehk siis neljapäeva hommikul ärkasin valusate kõhulihastega (teist korda elus juhtus selline asi, et ma reaalselt tunnen oma kõhulihaseid) ja kuna eelmine kord läks “taastumisega” aega umbes nädal, siis oli kindel, et joosta tuleb valusa kõhuga, mis pole just kõige mugavam.

Seega otsustasin, et ei lähe jooksma aega, vaid naudin ilma, seltskonda, muusikat ning lähen jooksma täpselt nagu igal tavalisel päeval. MyFitnessi soojenduse ajal treener ütles, et naudiksime igat kilomeetrit ja igat sekundit ja tuletas seda vahetult enne jooksu algust veel meelde. Nii hea on, kui õigel ajal tuletatakse meelde, et mis sest, et sul endal on unistused ja eesmärgid ja tahaksid kellestki parem olla, siis oluline on nautida. Mulle mõjub alati selle meelde tuletamine kuidagi rahustavalt.

Mõne sõnaga jooksust ka. Kuna registreerisin alles see nädal, siis stardis olin üsna taga ja kulus kusagil 3 minutit, et üldse jõuda stardipunkti. Ja sealt edasi, möödusin päris palju kepikõndijatest ja kusagil 3km peal sain hakata jooksma endale sobivas tempos, enne oli pidev sõelumine, mis väsitas tegelikult jalad ära. Viimane kilomeeter oli üllatavalt raske, olin terve raja oodanud, millal tuul tuleb ja siis tuli vastutuul, aga jalad hakkasid kergelt tunda andma, nii et oma tavalist 1km pealt kiirendust ei teinud. Tavaliselt kui kilomeeter on veel jäänud, siis tõstan tempot ja 500m tõstan veelgi. See kord tõstsin veidi tempot, kui 500 meetrit oli lõpuni. Netoaeg oli lõpuks 54:58, millega võib kokkuvõttes rahule jääda.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.